Czy woda z dzbanka filtrującego jest zdrowa?

filtry przeplywowe dafi
Filtr przepływowy Dafi – plusy rozwiązania
2 listopada, 2019
filtry wody dzbanki
Jak działają filtry wody montowane na kranach w dzbankach
12 listopada, 2019
Pokaż wszystkie
woda z dzbanków dafi

Coraz więcej osób decyduje się na kupno dzbanka lub butelki filtrującej. W społeczeństwie bardzo wzrasta świadomość proekologiczna i na pierwszym miejscu stawiamy w tej kwestii ograniczenie kupowania plastikowych butelek, a także dużą oszczędność pieniędzy. A co do samej wody- czy woda z dzbanka z filtrem jest zdrowa?

Jak działa dzbanek filtrujący?

Wchodząc do sklepu z akcesoriami kuchennymi możemy natrafić na całą paletę różnych dzbanków- kształty i funkcje są bardzo różne i pozwalają na wybór urządzenia idealnie pasującego do naszego wnętrza jak i wymagań. Dzbanek jest wyposażony w wymienny filtr, który absorbuje w swoim wnętrzu niepożądane substancje. Filtrowanie odbywa się na kilku etapach, a zaczyna się od filtrowania wstępnego, które wychwytuje zanieczyszczenia mechaniczne- np. drobinki piasku lub rdzy. Filtr może być wyposażony w żywicę jonowymienną, która oczyszcza wodę z metali ciężkich, a także może ją wzbogacać w magnez.

Poza żywicą znajdziemy w filtrze także węgiel aktywny, którego zadaniem jest oczyszczanie wody z chloru i jego pochodnych, a także ze związków organicznych. Tak oczyszczona woda jest krystalicznie czysta i gotowa do picia. Filtrowana w dzbanku woda jest idealna nie tylko do picia (ma świetne walory zapachowe i smakowe), ale warto ją także stosować do czajników i żelazek (pozbawiona wapnia wpływa na większą żywotność tych urządzeń). Filtr nadaje się do użytku przez około 4 tygodnie, po czym należy go wymienić na nowy.

Filtrowana woda a zdrowie

Picie wody to kwestia bardzo ważna dla zdrowia, a dorosły człowiek powinien wypić dziennie około 2,5 litra czystej wody. Woda ma korzystny wpływ na skórę, układ krążenia, a także narządy i wszelkie funkcje organizmu. Woda pozwala oczyścić organizm, poprawia trawienie, reguluje temperaturę ciała. Warto wyposażyć więc swój dom w dzbanek filtrujący, który pozwoli na stały dostęp do świeżej wody pozbawionej zanieczyszczeń, a także wzbogaconej o magnez i potas (w zależności czy wybierzemy dzbanek o takiej funkcji). To nie tylko plusy dla zdrowia naszego i domowników, ale też działanie przyjazne kieszeni i środowisku. Zdecydowanie chcąc dbać o zdrowie swoje i swojej rodziny, a także planetę, należy wybrać dzbanek filtrujący i definitywnie zrezygnować z butelkowanej wody mineralnej.