Dzbanek Dafi czy Brita – który dzbanek filtrujący wybrać?

filtry wody dzbanki
Jak działają filtry wody montowane na kranach w dzbankach
12 listopada, 2019
woda mineralna czy filtrowana
Woda filtrowana czy mineralna?
21 listopada, 2019
Pokaż wszystkie
dafi czy brita

Dzbanki filtrujące są świetnym sposobem na zdrowe picie wody kranowej, po który sięgają coraz szersze rzesze użytkowników. To patent, który jest korzystny nie tylko dla naszego portfela (wody nie musimy kupować, mamy ją zawsze pod ręką, w kranie), ale przede wszystkim dla środowiska. W społeczeństwie polskim coraz bardziej wzrasta świadomość proekologiczna, zdajemy sobie z wielu setek ton niepotrzebnie produkowanego plastiku i podejmujemy działania, które ograniczają jego użycie. A jednym z takich działań jest picie filtrowanej wody kranowej z dzbanków filtrujących. Jaki dzbanek wybrać- niemiecki BRITA czy rodzimej, polskiej firmy DAFI?

Polska vs Niemcy

DAFI to nasza polska, rodzima marka, która od wielu lat kojarzy się jednoznacznie z szeroką gamą produktów i akcesoriów filtrujących wodę kranową i wodociągową. Gama ma zaczyna się na filtrach przepływowych, a kończy na ciekawych wzorniczo dzbankach i butelkach z filtrami. BRITA jest niemieckim odpowiednikiem naszej rodzinnej marki. W Polsce coraz śmielej do głosu dochodzi tzw. patriotyzm gospodarczy, który wiąże się z nabywaniem rzeczy wyprodukowanych w naszym kraju. Produkty te niczym nie ustępują zachodnim odpowiednikom, zarówno w kwestii wyglądu jak i jakościowo. Dlatego wybierając pomiędzy DAFI a BRITĄ sięgamy najczęściej po dzbanki polskiego producenta. Wielu użytkowników przyznaje (tych którzy mieli do czynienia z dzbankami obu marek), iż dzbanki DAFI szybciej filtrują wodę, a różnica w czasie dochodzi nawet do dwóch minut. To sporo w sytuacji, gdy potrzebujemy świeżej i czystej wody „na już”. Inna dość ważną kwestią, w której dzbanek DAFI ma przewagę nad odpowiednikiem z BRITA jest obecność BPA w składzie dzbanka. Dzbanki DAFI posiadają wyraźną informację o braku obecności tego szkodliwego związku, w dzbankach BRITA nie ma takiej informacji.

Cena

Sporą przewagą DAFI nad BRITĄ są kwestie cenowe. Dzbanki Dafi wypadają na tym tle korzystniej. Dla przykładu- podstawowy zestaw BRITA (dzbanek i 2 wkłady filtrujące) to cena około 50 złotych. W przypadku DAFI dzbanek i dwa wkłady okazują się wydatkiem około 40 złotych (wersja podstawowa).