Filtr przepływowy Dafi – plusy rozwiązania

woda z dzbanków dafi
Czy woda z dzbanka filtrującego jest zdrowa?
9 listopada, 2019
Pokaż wszystkie
filtry przeplywowe dafi

Jest wiele sposobów na filtrowanie wody i spożycie wody o idealnych walorach zdrowotnych oraz smakowych. Jednym ze sposobów filtracji jest zamontowanie filtrów przepływowych DAFI, które znajdują się bezpośrednio przy punkcie jej poboru, można powiedzieć „na rurach”. W czym korzystne jest takie rozwiązanie i czy warto je zastosować?

Czy filtry przepływowe DAFI można montować wszędzie?

Filtry przepływowe dostępne w sklepie Dafi https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-przeplywowe.html nadają się zarówno do mieszkań jak i do domów jednorodzinnych. Filtry mają najczęściej konfiguracje kilkuelementowe, a do filtrowania wody wykorzystywany jest najczęściej węgiel aktywny o bardzo wysokich właściwościach absorpcyjnych. Węgiel pozwala na usunięcie z wody chloru jak i jego pochodnych jak i różnorakie zanieczyszczenia organiczne. Poza filtrem wypełnionym węglem aktywnym, warto zamontować także element zawierający filtr z żywicą jonowymienną, która pozwala na skuteczne pozbycie się z wody kamienia i zmiękcza wodę. Woda taka jest smaczniejsza, a także jest to woda, która idealnie nadaje się do prasowania, do zmywarek czy do pralek i czajników wpływając na ich dłuższą żywotność. Trzecim filtrem- najczęściej umieszczanym na pierwszym miejscu przed węglem i żywicą – jest filtr polipropylenowy. To idealny filtr do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych- wszelkich drobinek piasku, żwirku, rdzy. Umieszczenie tego filtra przed innymi pozwala na dłuższą żywotność tamtych, gdyż zapobiega ich możliwemu zapchaniu się. W domach jednorodzinnych, stojących w otoczeniu pól, stosuje się też często filtr azotanowy, który usuwa wszelkie azotany, metale ciężkie i zanieczyszczenia organiczne.

Zalety filtra przepływowego DAFI

Filtr przepływowy DAFI to proste i bardzo skuteczne rozwiązanie na czystą i zdrową wodę. Jego budowa jest prosta, funkcjonalna, a zarazem solidna, co pozwala na użytkowanie urządzenia przez długi czas. Filtr przepływowy DAFI posiada wysoką zdolność filtracji i jest wysoko wydajny. Urządzenie to pozwala więc na oszczędność energii, a także na ograniczenie zużycia środków czystości w domu.